Jednoduše řečeno se jedná o tu nejlepší zkrášlující péči, kterou můžete svým vlasům nadělit.

Vlasové olejování – nezní to tak úžasně, viďte. Pravděpodobně jste si představili, jak po odpudivých vlasech teče trocha kuchyňského oleje. Pravdou ale je, že při aplikaci přírodních olejů na vlasy a pokožku hlavy nepoužíváte kuchyňské oleje, ale rostlinné oleje a aplikujte pouze malé množství produktu.

Pro léčebnou kúru používáte přírodní oleje – složky, které se v olejích nacházejí, jsou často živiny, minerály a další blahodárné substance. Oleje se extrahují často z exotických rostlin z tropických regionů světa.

Výsledné oleje mohou vašim vlasům a vaší pokožce hlavy dodat vyživující a omlazující účinek.

Přírodní oleje fungují skvěle, když je přidáte do ostatních kosmetických produktů, ale nejúčinější jsou ve své čisté formě. Nejpopulárnějšími oleje jsou olej amla, arganový olej, kokosový olej, jojobový olej, makadamový olej a olej shea (kosmetické máslo).

Existuje několik faktorů, které propůjčují olejům sílu

Nejdříve  se jedná o velký objem nasycených, mono-nenasycených a poly-nenasycených mastných kyselin. Každý oleje má svůj vlastní obsah kyselin, který určuje jeho unikátnost.

Za druhé – oleje v sobě nesou sílu vitaminů a živin, které vlasům při aplikaci efektivně propůjčí.

Za třetí – leje jsou plné fytosterolů, rostlinných sterolů, které mají pozitivní účinek na stav pokožky a vlasů a které stimulují syntézu kolagenu a redukují rozkládání elastinu. Výsledkem je dodání odolnosti vlasům a jejich omlazení.

Za čtvrté – mikroskopické částice olejů mají různé velikosti a proto s jejich pomocí můžeme pomáhat vlasům s různými typy porozit. (O porozitě se dozvíme více v dalším oddílu tohoto článku).

Jak olejovat? Metody vlasového olejování

Vlasové olejování může probíhat za pomoci několika různých metod. Nejefektivnější a nejpopulárnější metodou je aplikace oleje na vlasy a ponechání jej působit. Olej vlasy vyživuje jak na povrchu, tak uvnitř vlasového kořínku. Důležité je, že také zlepšují stav vlasů a posilují vlasové kořínky. Výsledkem je, že vaše vlasy budou lesklé, pružné, vyživené, hydratované a hlavně krásné a zdravé.

Pravidelné vlasové olejování, které zahrnuje vlasy, pokožku a kořínky, je pro účely obnovující léčebné kúry zcela ideální. Intenzivní olejování se skládá z aplikace oleje na suché či vlhké vlasy a pokožku hlavy, ponechání oleje na vlasech po dobu několika hodin (či celé noci) a následné vymytí oleje šamponem. Léčebná kúra by měla proběhnout alespoň jednou denně. Tím se vlasům dostane potřebný obsah vitaminů, mastných kyselin a cenných minerálů. Oleje se, co se obnovy vlasů týče, řadí ještě výše, než vlasové masky a kondicionéry.

Další metody vlasového olejování Populární mezi ženami:

  1. Suché vlasové olejování – olej zůstane na vlasech a pokožce hlavy několik hodin. Cíl: hloubková obnova, silnější kořínky, zabránění vypadávání vlasů.
  2. Vlhké vlasové olejování – aplikace oleje na vlhké vlasy a pokožku hlavy – lepší absorpce. Cíl: intenzivní obnova a podpora vlasů.
  3. Olejování za pomoci kondicionéru – aplikace několika kapek oleje do kondicionéru, který se následně nanese na vlasy. Cíl: výživa a hydratace vlasů, posílení dalších přípravků.
  4. Olejování po mytí – aplikace menšího množství přírodního oleje na vlasy, ne na pokožku hlavy. Olej se na vlasech ponechá, v opravdu minimálním množství, aby vlasy nezatěžoval. Cíl: ochrana vlasů před teplem.
  5. Olejování suchých vlasů po mytí – aplikace oleje na vlasy po fénování. Podle stavu vlasů můžete aplikovat 2 či více kapek produktu pouze na vlasové konečky! Cíl: dodání lesku, výživy, hydratace a ochrany vlasům.

Efektivní vlasové olejování – Tipy a triky

Musíte znát několik cenných tipů a triků, pokud chcete z vlasového olejování vytěžit co nejvíce.

VŽDY SE SNAŽTE, ABY OLEJ ODPOVÍDAL VLASOVÉ POROZITĚ Pokud si vyberete olej, který se k vaší porozitě nehodí, výsledky se buďto nedostaví vůbec, nebo se v nejhorším případě dostaví výsledky negativní. Přečtěte si o vlasové porozitě a jak si vybrat ten správný olej.

NEAPLIKUJTE PRODUKT NA PŘÍLIŠ MASTNÉ VLASY Pokud tak učiníte, pouze tím zatížíte vlasové kořínky, které jsou již tak zatížené mazem. Výsledkem bude, že vám začnou vlasy vypadávat. Aplikací oleje na vlasy ihned po mytí, se tomuto problému vyhnete.

SMYJTE SI Z VLASŮ VLASOVÉ SPREJE, GELY ČI JINÉ STYLINGOVÉ PRODUKTY, které by mohly zabránit olejům ve správném vstřebávání.

KOUPACÍ ČEPICE, HŘEBEN A DALŠÍ NÁČINÍ Při aplikaci oleje a následném nasazení koupací čepice se účinek zintenzivní. Oleje získají extra účinek i v případě, pokud si na vlasy po aplikaci nasadíte ručník.

OLEJE NEAPLIKUJTE PŘÍLIŠ VELKÉ MNOŽSTVÍ Příliš velké množství oleje vám nedodá lepší účinek, ani neulehčí vymývání produktu. Některé oleje bude potřeba vymývat dvakrát i tehdy, kdy aplikujte optimální množství.

MASÁŽ Po aplikaci oleje na pokožku hlavy se doporučuje provést masáž. Zlepšuje průtok krve a aktivuje vlasové kořínky.

POUŽÍVEJTE ŠAMPONY BEZ SLS, SLES Oleje pocházejí z přírody, neobsahují žádné syntetické, komedogenní, či dráždivé složky. Z vlasů byste je tedy měli vymýt šampony bez SLS. Pokud tak neučiníte, riskujete, že účinek nebude takový, jaký by mohl být.

VYČIŠTĚTE POKOŽKU HLAVY Použijte čistící šampon alespoň jednou měsíčně. Tyto produkty fungují úžasně a zbavují vás toxinů a dalších škodlivin. Čistící šampon je také skvělý parťák olejů, jelikož zlepšuje jejich absorpci.